Lütfen iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın

Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

Liposhaping

Liposhaping

Liposhaping, bölgesel olarak toplanmış fazla yağ birikimlerini uzaklaştırmaya ve vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik bir girişimdir.
Liposhaping kavramının temel farkı işlemde kullanılan kanüllerin boyutu ve cilt altına verilen sıvı miktarının emilen miktara oranıdır. Liposhaping, çok daha ince mikrokanüllerle, diğer tekniklerde kullanılan sıvı miktarının genellikle iki katının kullanılmasıyla gerçekleştirilir.
Liposhaping, vücudun her bölgesine uygulanabilen son derece güvenli bir girişimdir. İnatçı karın yağları, jokey pantolonu görüntüsü yaratan fazlalıklar, diz üstü, bacak içi, ayak bileği, bel kenarı, gıdı bölgesi, kol altı yağları ve hatta sütyen izi yaratan sırt yağları bu yöntemle inceltilebilir.Çok ince kanüllerle çalışıldığı için, dikiş gerektirmez.Bu sayede ciltte pürüzsüz ve izsiz iyileşme sağlanır. Liposhaping işleminde, liposuction’dan farklı olarak lokal anestezi uygulanır.
Hızlı iyileşme sağlanır ve normal yaşantınıza dönmeniz çok daha kolay olur.İşlem bittikten hemen sonra yürüyerek evinize gidebilirsiniz.
Yağ birikmesinin olduğu yere verilen bir çeşit anestezik solüsyon karışımı olan tümesans serumu sayesinde, bölgeden alınması gereken yağ kitlesi tamamen akışkan hale getirilir. Böylelikle, işlemin yapıldığı yağlı bölgelerin daha kolay tespiti ve yağların daha homojen şekilde emilmesi mümkün olur.

Kimler Uygun?

Liposhaping yaptırmaya en uygun adaylar, vücutlarının belirli bölgelerinde yağ fazlalıkları bulunan, elastik cilde sahip normal ağırlıktaki kişilerdir. Özellikle vücudun alt yarısı, üst yarısından bir beden büyük olanlar için bu girişim idealdir. Yaşınız önemli değildir; bununla birlikte, ileri yaşa sahip hastaların cildi elastikiyetini kaybetmiş olabilir ve cilt yapısı daha sıkı olan genç hastalarda elde edilen sonuçların aynıları elde edilemeyebilir. Vücutlarında çok geniş bir bölgeye yayılmış aşırı yağ birikmeleri olan bireyler de tumesans (tumescent) liposhaping yaptırmak için uygun aday sayılabilirler.Obez bir kişinin bile bu işlem ile kilo verme isteği tetiklenebilir. Bu kişilerde yağ miktarı göreceli olarak azaltılır.
Hastalar uygulamanın hemen ardından bile gözle görülür değişiklikleri fark edebilirler. Bununla birlikte, üç hafta sonra çok daha yoğun bir iyileşme görülür. İşlemden yaklaşık üç ay sonra ise nihai vücut konturu ortaya çıkmış olur. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapılarak ince görünüm ve sağlıklı fiziksel durumun korumasına yardımcı olunabilir. Kilonun bundan sonra artı ya da eksi iki kg dan fazla değişmemesi elde edilen güzel sonucun devamlı olacağını gösterir.

ÖNE ÇIKAN
TEDAVİLER