Lütfen iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın

Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı (Augmentation mammaplasty ) daha dolgun görünümlü göğüslere sahip olmak, hamilelik sonrası bozulan göğüs yapısını düzeltmek, kilo kaybı ardından meme boyutunda oluşan küçülmeyi gidermek amacı ile protez kullanılarak yapılan bir işlemdir.

Göğüslerinizin dolgunluğunu arttırmak, genel görüntünüzün daha dengeli ve orantılı hale kavuşması ve kendinize güveninizin artması açısından meme estetiği operasyonları oldukça tercih edilen estetik operasyonlarındandır.

Eğer fiziksel olarak sağlıklıysanız, gerçekçi beklentilere sahipseniz, göğüsleriniz gelişimini bütünüyle tamamladıysa, göğüsleriniz çok küçük olduğu düşüncesi ile rahatsız oluyorsanız, hamilelik, kilo kaybı ya da yaşlanma sebepleri yüzünden göğüslerinizin hacim ve şeklini kaybetmiş olmasından rahatsızlık duyuyorsanız, göğüsleriniz büyüklük ve biçim bakımından değişikliğe uğradıysa ve göğüslerden biri ya da her ikisi de normal gelişimini tamamlayamadıysa meme büyütme ameliyatı sizin için uygun bir seçenek olabilir. İşleminizin başarısı ve güvenirliği büyük ölçüde konsültasyonunuz sırasında sizin isteklerinizi açık biçimde belirtmenize ve önyargısız yaklaşımınıza bağlıdır.

Meme büyütme ameliyatınızın sonuçları uzun ömürlü olacaktır. Bikini, mayo gibi deniz giysileri ile diğer bazı kıyafetleri daha rahatlıkla giyeceksiniz. Bu operasyonu geçirmiş birçok diğer kadın gibi sizin de kendinize duyduğunuz güvende artış olabilir.

Ameliyat Bölgesinde Kesi Hangi Bölgeden Açılır?

Ameliyat izlerinin gözle görülür olmaması için kesiler vücutta gizli kalacak alanlardan açılır. İstediğiniz sonucu almanız için sizin için en uygun kesi seçeneğini estetik cerrahınız sizinle görüşecektir.

Kesi seçenekleri aşağıdakileri içerir:

  • Meme alt kenar çizgisinden açılan kesi
  • Koltuk altından açılan kesi
  • Meme başı alt kenarından açılan kesi

Kesi açıldıktan sonra meme protezi açılan cebe iki biçimde yerleştirilir:

  • Göğüs kası altına (Kas altına yerleştirme)
  • Direkt olarak göğüs kası üzerinde bulunan göğüs dokusu üzerine yerleştirme (Kas üstüne yerleştirme)

Meme protezini yerleştirme yöntemi kullanılan protezin türüne, arzu edilen büyüklüğe, vücut tipinize ve estetik cerrahınızın konu ile ilgili tavsiyelerine bağlı olacaktır. Kesiler dikiş atılarak, cilt yapıştırıcıları ya da ameliyat bandı kullanılarak kapatılacaktır. Zamanla kesilerin izleri yok olacaktır.

Meme protezi seçimi nasıl yapılır?

Meme Protez türü yalnızca sizin istediğiniz büyüklüğe göre değil aynı zamanda vücudunuzun anatomisine, deri elastikiyetinize ve vücut tipinize göre belirlenecektir.

Sonuçları hemen görülür mü? Göğüs büyütme ameliyatının sonuçları hemen görülür. Zamanla cerrahi müdahale sonrası şişlikler azalacak ve ameliyat izleri de yok olacaktır. Siz iyileştikçe ve daha dolgun göğüslere kavuşma amacınıza da ulaşmış olarak yeni görüntünüze dair tatmin duygunuz gitgide artacaktır. Meme protezleri göğüs sağlığını tehlikeye atmaz. Institute of Medicine gibi bağımsız gruplarca yapılmış detaylı bilimsel araştırmalar meme protezleri ile diğer sistematik hastalıklar arasında kanıtlanmış hiç bir ilişki bulmamışlardır. Meme büyütme isleminde kullanilan silikona bagli meme kanseri gelistigini gösteren herhangi bir kanit bulunamadigi gibi son yapilan çalismalarda meme protezi olan bayanlarda meme kanserinin, meme protezi olmayanlara kiyasla yaklasik % 30 daha az görüldügü ortaya konulmustur.

Meme protezinin hamilelige ve süt vermeye etkisi var midir?

Meme protezlerinin (özellikle kas altina konuldugunda), süt verme islevi ve hamilelik üzerine negatif etkileri söz konusu degildir.

Meme büyütme ameliyatlarında iyileşme süreci nedir?

2 ila 4 saat arasında sürebilecek bir ameliyat sonrası iyileşme sürecinden sonra ve hareketlerinize dikkat edeceğinizi birkaç günün ardından birkaç hafta boyunca ağrı çekmeniz ve şişlikler yaşanması olasıdır.

Ameliyat sonrasındaki ilk haftada kollarınızı kullanmayı sınırlandırmanız gerekir, ağır kaldırmamanız gerekir, ameliyat sonrası ilk haftada araba kullanmamalısınız, kollarınızın hareketini iyileşmeniz ilerledikçe yavaş yavaş arttırabilirsiniz.

Ameliyattan sonraki ilk 4 ila 6 haftada kuvvetli egzersizlerden sakınmalısınız. Normal hareket ve egzersizlerinize başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Kimler Uygun?

Meme büyütme ameliyatı yaptırmaya en uygun adaylar, fiziksel olarak sağlıklı, göğüs gelişimini tamamlamış, göğüslerinin küçüklüğü ya da orantısızlığı nedeniyle şikayetçi, hamilelik, kilo kaybı,yaşlanma gibi nedenlerden  hacim ve şekil değişikliğine uğramış kişiler için uygun bir seçenektir.

Meme büyütme ameliyatının sonuçları uzun ömürlü olacaktır. Bu operasyonu geçirmiş birçok  kadında bikini, mayo vb. kıyafetleri giyerken kendine güvende artış olduğu gözlenmektedir

ÖNE ÇIKAN
TEDAVİLER